Основні правила сервірування
Сучасні вимоги, що пред’являються до предметів сервіровки – практичність, відповідність подаєднання страв і стилю інтер’єру залу. При цьому велике значення надається загальному естетичному сприйняттю оформлення.
Для різних видів обслуговування предмети сервірування столу повинні узгоджуватися за формою, матеріалами з яких вони виготовлені, за колірною гамою. Підготовка столу до святкового банкету, традиційного чаювання, обіду або сніданку передбачає використання різних предметів сервіровки.
Створення святкової обстановки, позитивних емоцій, комфорту і зручностей для відвідувачів закладів забезпечать пропоновані нашим інтернет-магазином предмети сервірування столу.
· Посуд для сервірування на будь-який випадок представлена ​​наборами, виготовленими з фаянсу, кераміки, фарфору. Різноманітність колірних рішень і форм.
· Пляшки для масла і оцту різної ємності і виконання прикрасять будь-який стіл. Вони затребувані і для домашнього використання. У них зручно зберігати власноруч приготовані кетчупи, ароматизовані масла, соуси.
· Кошики для хліба – виконані з різних натуральних екологічно чистих матеріалів. Ручна робота. Безліч варіантів розмірів і декору.
· Затискачі для скатертини особливо актуальні якщо стіл накривається на відкритому повітрі. Це надійні і зручні пристосування, прості у використанні. Вибір для будь-якого виду стільниць.
Етажерки і підставки для торта
· Серветки тканеві – один з неодмінних предметів сервіровки будь-якого столу. Елегантне оформлення.

Сервіровка столів – завершальний етап підготовки торговельного залу до прийому відвідувачів.Сервірування столу це не просто підготовка його до сніданку, обіду, вечері або чаю. Це свого роду мистецтво, що більшою мірою залежить від смаку людини, яканакриває стіл, а не від його фінансових можливостей.

Сервірування столу виконується з певною метою. У першу чергу ми хочемопоказати гостеві, що його в ресторані чекають. Сервіровані столи є прекрасним

доповненням до інтер’єру і створюють враження затишку та комфорту.

Естетичність столу залежить від скатертини, серветок, столових приборів, посуду, квіткових композицій, які знаходяться на столі, а також від загальної гармонійності з інтер’єром приміщення, його колірної гами і стилю.

Сервірування столу має відповідати наступним вимогам:

– відповідати заходу(сніданок, обід, вечеря);

– строго поєднюватися з меню закусок, що подаються, страв і напоїв;

– бути естетичним, гармоніювати з формою столу, скатертиною,

серветками (формою їх згортання), інтер’єром;

– відображати тематичну направленість свята (день народження, Новий рік);

– всі предмети сервірування повинні бути розміщені у відповідності з прийнятими правилами.

Існує певна послідовність дій, яка допомагає швидко і правильно розмістити численні пред­мети сервіровки.

Спочатку накривають стіл скатертиною.Після цього розставляють тарілки. Закусочна тарілка повинна розташовуватися строго проти кожного стільця на відстані від краю столу приблизно в 2 см. На відстані 5-15 см зліва від закусочної тарілки кладуть пиріжкову тарілку. При цьому центр тарілок повинен знаходитися на одній лінії. Залежно від вигляду і приводу гуляння тарілок може бути декілька. У таких випадках під закусочні тарілки кладутьмілкі столові, а пиріжкову тарілку (тарілку для хліба) можна поставити так, щоб дальні від краю столу краї тарілок були на одній лінії з мілкою столовою тарілкою.

Столові прилади повинні бути розташовані так, щоб не заплутатися в їх застосуванні: ніж і виделка лежать поряд з головноюстравою і, відповідно, призначені для неї. Десертна ложечка лежить за тарілкою ручкою направо.

Якщо подається вино, то справа за ножем стоїть відповідний келих для білого або черво­ного вина. Якщо подається декілька напоїв (пиво, соки, вода), решта келихів повинна стояти там же.

Столові прилади розкладають відразу після розстановки тарілок. Якщо присутня велика кількість ножів, виделок і ложок, то починають з приладів для головної страви. Ножі кла­дуть з правого боку, лезом до тарілки, виделки – з лівого боку, вістрям вгору. Ложку для супу кладуть носиком вгору, поряд з ножем. Якщо в меню передбачається декілька страв, що вимагають використання окремих приборів, то поступають таким чином. Ближче до тарілки кладеться столовий ніж, правіше поряд з ним – рибний ніж і останнім – закусочний ніж. До речі кажучи, якщо подають вершкове масло до хліба, то на тарілку для хліба (або пиріжкову), яка повинна розташовуватися зліва від виделки, кладуть маленький ніж для масла. Якщо подається суп, то ложка для супу кладеться між закусочним і рибним но­жами. Вона може лежати замість рибного ножа, якщо страва з риби не передбачена. З лівого боку від тарілок розташовують відповідні ножам виделки – столову, рибну, заку­сочну. Відстань між приладами повинна складати трохи менше 1 см, рівно як і відстань між тарілкою і приладами. Кінці ручок приладів так само, як і тарілки повинні бути від краю столу на 2 см.

Для кожного напою існує свій предмет сервіровки. Якщо передбачається подати тільки воду, то за кожною тарілкою, в центрі або трохи правіше ставлять фужер або келих. Він повинен розташовуватися на лінії перетину верхнього краю тарілки з кінцем першого ножа. Якщо замість води подається квас або морс, то замість фужера ставлять кухоль, при­чому ручкою вправо. Для алкогольних напоїв передбачається свій посуд, який ста­виться поряд з фужером, праворуч від нього. При декількох предметах для напоїв, фужер зміщують вліво від центру тарілки, а поряд з ним правіше вибудовують на одній лінії решту предметів. Але ставити в одному ряду більше трьох предметів не прийнято. При повній сервіровці предмети для напоїв вибудовують в два ряди. Відстань між предметами повинна бути не менше 0,5-1 см.

Серветка- неодмінний атрибут сервіровки столу, який розкладається відразу після розміщення на столі посуду з скла (кришталю). Існує безліч способів згортання серветок: як простих, так і таких, що вимагають певної майстерності. Згорнуті серветки кладуть кож­ному гостеві на закусочну тарілку. В деяких випадках полотняні серветки можна замінити паперовими.

Прибори з сіллю і перцем ставлять в середній частині столу на спеціальних підставках. Прибор з гірчицею, якщо в ньому є потреба, ставлять поряд. Можна також поставити по­ряд із спеціями флакони з оцтом, рослинноюолією або гострими соусами.

І, звичайно ж, святкову завершеність столу додадуть тільки квіти. На стіл квіти можна помістити в будь-якому плоскому посуді або невисоких вазах, щоб букети не закривали со­бою людей, що сидять за столом, або страви, заради яких ретельно підбиралася сервіровка.

Існує лише дві умови, згідно яких сервірують столи. Цепопереднє сервірування тасервірування згідно замовлення.

Попереднє сервіруваннястолувиконують у процесі підготовки залу до

обслуговування. Це прискорює процес обслуговування.

Попереднє сервірування

може бути різним в залежності від виду іхарактеру обслуговування:

сніданок,

– обід (за обіднім або комплексним меню),

– вечірнє обслуговування,

– обслуговування бенкету.

Залишити відповідь

This error message is only visible to WordPress admins

Error: No connected account.

Please go to the Instagram Feed settings page to connect an account.